Добредојдовте на EXCITECH

Четири-оска Обработувам центар

детали за производот

Pendulum Spindle Movement:±90°

 

未标题-1.jpg

 

серија
четири оска
патување Големина 2500 * 1260 * 420mmили 3100 * 2100 * 420mm
пренос X / Y решетката и крило диск, Z топката завртка диск
патување брзина ≥45000mm / min
работна брзина ≥20000mm / min
вретено моќ 9.6 kW
вретено брзина 24000r / min
систем за возење Yaskawa
Управувач Syntec / Osai

★ Сите димензии се предмет на промена

Production Facility

production

In-House Machining Facility

inhouse

Quality Control & Testing

control

Pictures taken at Customer’s Factory

coustomer

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Интернет разговор!